Intervjuus ITuudistele tunnistab tänavu gasellfirma nominentide sekka jõudnud Cybernetica juhatuse esimees Oliver Väärtnõu, et 1000euroste tehingute infosüsteemiga tuli neil võtta isiklik risk.
- Cybernetica AS juhatuse esimees Oliver Väärtnõu
Selle aasta üheks olulisemaks ja ka riskantsemaks tööks peab Cybernetica AS juhatuse esimees Oliver Väärtnõu maksu- ja tolliametile (MTA) tehtud käibedeklaratsiooni lisa (vorm KMD INF) projekti, mis on rahvakeeli tuntud kui 1000euroste tehingute deklaratsioon.
Mille poolest oli see projekt Cybernetica jaoks riskantne?
Kui me aasta alguses planeerisime seda arendust, siis andsime riigile lubaduse, millega kaasnesid ka investeeringud projekti õnnestumiseks. See oli meie teadlik otsus, sest loeme Eesti riiki oma võtmepartneriks ja oluliseks kliendiks. Kui aga suvel lükkas president 1000euroste tehingute deklaratsiooni seadusemuudatuse tagasi, siis olime valiku ees – kas jääme ootele või jätkame arendust. Otsustasime meeskonnaga, et võtame riski ja jätkame projekti analüüsifaasiga.
Loe pikemat intervjuud Oliver Väärtnõuga Äripäeva teemaveebist
ITuudised.eeSeotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.