Põllumajandusministeerium taotleb valitsuse reservist piimatootjatele siseriikliku erakorralise abi andmiseks 2 800 000 eurot.
- Padar küsib valitsuselt lisaraha piimatootjatele Foto: Andras Kralla
Abisummaga kaetakse piimatootjate detsembrikuu tulupuudujääk.
Detsembris turustati Eestis PRIA kvoodistatistika andmetel 58 405 278 kg piima. Selle koguse piima tootmise omahind ulatus ligikaudu 17,52 miljoni euroni, kuid detsembri keskmise piima kokkuostuhinna 24,9 senti/kg juures said tootjad turustatud piima eest 14,54 miljonit eurot.
Detsembri arvestusliku piima omahinna ja kokkuostuhinna vahe ligikaudseks kompenseerimiseks EL erakorralise abiga kaetud kuudega võrreldava tulemuse saamiseks kulub 2 800 000 eurot ehk 4,8 senti iga detsembris turustatud piima kilogrammi kohta.
Loe, miks põllumajandusminister lisaraha küsib,
Äripäeva põllumajanduse teemaveebist.
Seotud lood
Eesti piimatootjate olukord on muutunud sedavõrd keeruliseks, et iga kümnes võib lõpetada poole aasta jooksul tegevuse.
Saidafarmi juhataja Juhan Särgava hinnangul ei ole see veel Euroopa Liidu murenemine, kui Venemaa hakkaks ise otsustama, kellega äri ajada ja kellega mitte, ent poliitikutele hammustamiseks on see pala tema hinnangul hea.
Möödunud aasta meenutas Eesti põllumeestele justkui ameerika mägesid: ühelt pool koguti viimaste aastate suurim viljasaak, kuid saagirõõmu rikkusid madalad viljahinnad.
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.