Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ei ole asi omaette, vaid eelkõige vahend, kuidas saavutada edu ja efektiivsust erinevates valdkondades, kirjutas ITuudistele Eesti Energia IT-juht Agnes Roos.
- Eesti Energia IT-juht Agnes Roos. Foto: Raul Mee
Roosi sõnul joonistub selline arusaam välja vaid sotside, Reformi ja IRLi valimisprogrammidest. Programme vaadates on tal hea meel tõdeda, et kõik erakonnad on teemadele, mis on olulised ka IKT sektorile, oma plaanides suuremal või vähemal määral tähelepanu pööranud.
"Teistest enam on meile olulisi teemasid käsitlenud Sotsiaaldemokraatlik erakond, Reformierakond ja IRL. Nende programmides on IKT teemad kaetud. Lisaks joonistub kolme nimetatud erakonna programmist välja ka erakondade süsteemne arusaam, et IKT ei ole asi omaette, vaid eelkõige vahend, kuidas saavutada edu ja efektiivsust erinevates valdkondades, s.h riigi juhtimises," selgitas Roos.
Roosi sõnul on IKT sektori jaoks olulised neli suurt teemat:
IKT haridus ja haritus Eestis;
IKT-spetsialistide tööturu elavdamine läbi ümberõppe ja paindlikumate tööturu regulatsioonide;
Eesti majandusliku arenguhüppe saavutamine, soodustades IKT lahenduste laialdast kasutuselevõttu eri valdkondades (haridus, tervishoid, logistika, tootmine, kaubandus jne);
E-Eesti eduloo jätkamine, tagades kodanikule ja e-residendile mugavad ning turvalised e-teenused.
IKT sektori juhtimine tuleb tsentraliseerida
IT-alaseid tegevusi on Roosi sõnul riigis mõistlik koordineerida ja tsentraliseerida võimalikult kõrgel tasemel. Lähemalt saate lugeda Äripäeva teemaveebist
ITuudised.ee.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.