Paratamatult soovib läbirääkimistel tugevamal positsioonil olev lepingupartner teataval määral peale suruda just talle soodsaid lepingutingimusi, millele on nõrgemal partneril keeruline vastu vaielda, kirjutab advokaadibüroo Varul vandeadvokaat Triinu Järviste.
- Mis kaitseb lepingulistel läbirääkimistel? Foto: Andras Kralla
Lepingulistes suhetes on lepingupartnerid harva võrdselt tugevas läbirääkimispositsioonis. Selliselt võib ennast nõrgemas positsioonis leida näiteks väiksem ettevõtja, kelle jaoks teine lepingupool kujutab niivõrd olulist koostööpartnerit, keda ei tohi majanduslikult edukaks tegutsemiseks kaotada.
Järviste sõnul võiks olla rusikareegel see, et kui lepingupool tunneb, et teine lepingupartner surub talle peale sätet, mis piirab tema võimalust turul omaenda majandusstrateegiast lähtudes konkureerida, siis tasub paluda konkurentsiõiguslikku hinnangut õigusnõustajalt.
Loe
Äripäeva teemaveebist Kaubandus.ee pikemalt, kuidas saab nn nõrgem osapool ennast lepingulistel läbirääkimistel kaitsta.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.