Venemaal on täna plaanis vetostada ÜRO Julgeolekunõukogus resolutsioon, millega tahetakse tuua kohtu ette süüdlased, kes tulistasid aasta tagasi Ida-Ukraina kohal alla Malaisia reisilennuki.
- Malaysia Airlinesi Boeingu rusud. Foto: EPA
Resolutsioon näeb ka ette asutada rahvusvaheline kriminaaltribunal, mis selgitaks välja lennuki allatulistamise asjaolud ja mõistaks kohut reisilennuki MH17 allatulistajate üle.
Euroopa Parlamendi liikme ja endise välisministri
Urmas Paeti sõnul pole Venemaa kavatsus täna ÜRO resolutsioon vetostada kahjuks üllatav ning on juba iseenesest tugev signaal. "
Venemaa selline käitumine osundab ka ÜRO Julgeolekunõukogu reformimise hädavajalikkusele, et muuta olukorda, kus üks vetoõigusega riik saab takistada ka suurte kuritegude rahvusvahelist uurimist ÜRO kaudu ja kaasabil," sõnas Paet.
Paet lisas, et kahjuks avanesid alles Malaisia reisilennuki allatulistamise järel paljudes Lääne-Euroopa ühiskondades silmad
Ida-Ukrainas toimuvast Vene agressioonist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hollandi prokuratuur tutvub ekspertide ja ajakirjanike rühmituse Bellingcat aruandega, milles on toodud 20 Vene sõjaväelase nimed, kes rühmituse hinnangul olid seotud Malaisia reisilennuki allatulistamisega Ukraina kohal poolteist aastat tagasi.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.