Kellelt Tallinna Sadama juhatuse esimees Ain Kaljurand ja juhatuse liige Allan Kiil altkäemaksu võtsid, on veel spekulatsiooni tasemel.
- Toonane taristuminister Urve Palo ja Ain Kaljurand läinud sügisel ettevõtluse auhinnagalal. Palo on öelnud, et teadis juba pikka aega kapo huvist Kaljuranna tegemiste vastu. Foto: Raul Mee
Kui peamiselt on altkäemaksu andmise kahtlusega seoses täna räägitud logistikaettevõtjatest
Tõnis Pohlast ja Üllar Raadist, siis
Saarte Hääl toob lisaks veel ühe versiooni -
uute parvlaevade ehitamise.
Nimelt pidi seni
Kaljuranna ja
Kiili juhitud Tallinna Sadam hakkama tuleval aastal tegelema ka Väinamere parvlaevaühendusega.
Saarte Hääl kirjutab oma allikate jutule toetudes, et väidetavalt on juhtum seotud laevandusega ega saa välistada, et sinna võib olla segatud ka uute parvlaevade tellimine. Teadupoolest hakkab
Tallinna Sadama tütarfirma TS Shipping 2016. aasta teisest poolest Väinamerel parvlaevaliiklust pakkuma.
Tallinna Sadama kommunikatsioonijuht Sirle Arro ütles eile Saarte Häälele, et altkäemaksuskandaal ei mõjuta uute laevade ehitamist. “Parvlaevade ehitamiseks on sõlmitud lepingud ja nende täitmine jätkub plaanipäraselt,” kinnitas Arro.
Kevadel
kinnitas Kaljurand Tallinna Sadama juhina, et uute laevade ehitus Poola ja Türgi tehases on graafikus ning töö käib. Parvlaevade veeskamine on kavandatud selle aasta lõppu ning aluste käigukatsetused viiakse läbi 2016. aasta suvel. Vastavalt lepingule antakse parvlaevad Tallinna Sadamale üle 2016. aasta hilissuvel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pärast korruptsiooniskandaali on riigifirma Tallinna Sadam aktiivselt värvanud tippjuhte erasektorist.
AS Tallinna Sadama nõukogu valis tänasel koosolekul ettevõtte juhatuse esimeheks Valdo Kalmu, kes alustab tööd 1. märtsist, teatas ettevõte.
Kohus rahuldas täna Tallinna Sadama endiste juhtide Ain Kaljuranna ja Allan Kiili kaitsjate taotluse asendada nende vahistamine elektroonilise valvega.
ASi Tallinna Sadam nõukogu kinnitas ettevõtte kolmandaks juhatuse liikmeks Margus Vihmani. Vihman hakkab vastutama Tallinna Sadama kommertstegevuse ehk kliendisuhete ja müügitegevuse eest.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.