USA majandussurutise tõenäosus tõusis kahe aasta kõrgeima tasemeni, selgub CNBC läbi viidud küsitlusest.
Wall Streeti analüütikute ootused USA majanduse suhtes on kahanenud ja selle tõttu peetakse ka ebatõenäoliseks, et
Föderaalreserv sellel nädalal intressimäärasid tõstab. Pigem on ootused järjest tulevikku lükkumas.
Küsitlusel osalenute seas oli nii majandusteadlasi, fondijuhte kui ka analüütikuid. Vastanute arvates on järgmise aasta majandussurutise (kaks kvartalit järjest kestev majanduslangus) tõenäosus 22 protsenti. Eelmisel kuul oli vastav näitaja 19 protsenti. Viimati olid turuosalised nii pessimistlikud 2013. aasta jaanuaris.
Tõsi, majandussurutise tõenäosus püsib tippudest tunduvalt madalamal – näiteks 2011. aastal oli tõenäosus 36 protsenti. Selle aasta alguses jõudis vastav näitaja kõigi aegade põhja – 13 protsendini.
„Majanduse hoog on raugemas ja see tähendab, et oleme keskkonnas, kus Föderaalreserv intressimäärasid ei tõsta,“ ütles
Wells Fargo vanemanalüütik Mark Vitner.
Küsitluses osalenud peavad intressimäärade tõstmist kõige tõenäolisemaks detsembris. Umbes pooled arvavad, et intresse tõstetakse sellel aastal. Teine pool aga usub, Föderaalreservi esimene samm lükkub 2016 või isegi 2017 aastasse.
Seotud lood
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.