Vene õiguskaitseorganid kuulutasid täna Jukose endise juhi Mihhail Hodorkovski riiklikult tagaotsitavaks, teatas Interfax. Teda süüdistatakse tagaselja Neftejuganski linnapea Vladimir Petuhhovi tapmises aastal 1998.
- Vene õiguskaitseorganid kuulutasid täna Jukose endise juhi Mihhail Hodorkovski riiklikult tagaotsitavaks. Foto: epa
Kremli kommentaar
Kaks aastat tagasi, kui president Vladimir Putin Hodorkovskile armu andis, polnud infot, et viimane oleks kahtlustatav Neftejuganski linnapea mõrvas, vahendas Kremli seisukohta Putini pressiesindaja Dmitri Peskov. „Polnud seda infot, mis on teada nüüd ja mille ajel uurimisorganid tegutsevad,“ ütles Kremli esindaja.
Peskov märkis, et „kahtlused ja teatud info“ olid ka sel ajal, kui Hodorkovski presidendilt armu sai. „Kuid uurimisorganid ei katkesta oma tööd, praegusel juhul käib jutt mingitest uutest asjaoludest,“ märkis pressiesindaja. Ta lisas, et nendest asjaoludest peaksid rääkima uurijad.
Agentuuriga suhelnud allika sõnul võib Venemaa Uurimiskomitee edasiseks sammuks olla
Hodorkovski rahvusvaheliselt tagaotsitavaks kuulutamine ja tema vahistamiskäsk.
Jukose endise juhi pressiesindaja Kulle Pispanen rõhutas, et uurijatele on Hodorkovski aadress teada. „See on ära toodud ka Avatud Venemaa kodulehel,“ märkis ta, lisades, et pärast seda, kui uurimiskomitee kutsus augustis välja ärimehe isa, pole rohkem nende poole pöördutud.
Pispaneni sõnul ei kavatse Hodorkovski osaleda kõnealustes uurimistoimingutes ega võtta ühendust komitee esindajatega, nimetades toimuvat farsiks. Ta lisab, et suurettevõtja on neile niigi kümme aastat mängukanniks olnud. Pispaneni sõnul pole Hodorkovskil ka pärast vanglast vabanemist
Venemaal enam oma advokaate.
Täna hommikul kinnitas Hodorkovski, et tema nimele on välja antud korraldus ilmuda kriminaalasjas süüdistatavana ülekuulamisele Venemaa Uurimiskomiteesse. Ta säutsus oma
Twitteri kontol: „Täna tiriti välja isa. Nagu neil minu aadressi ei oleks. Annan teada: Hanover sq. 16. Hale katse vahetada jututeemat.“
Hodorkovski ülekuulamiskutse on vormistatud eile, 7. detsembril ning ta on kutsutud Moskvasse uurija juurde 11. detsembril kella 10.
Augustis kuulati uurimiskomitees kaks ja pool tundi üle Hodorkovski isa – teemaks juuni lõpus uuesti avatud Petuhhovi mõrva toimik. Uurija sõnul olid selle otsuse taga uued ilmsiks tulnud asjaolud, mis viitavad sellele, et mõrva ja veel mitme eriti raske kuriteo tellija võis olla Hodorkovski.
Neftejuganski linnapea Petuhhov lasti maha 26. juunil 1998 teel tööle. Väidetavalt oli linnapeal tekkinud Jukose esindajatega konflikt maksude maksmise pärast kohalikku eelarvesse ning tal olnud plaanis algatada Jukose vastu kriminaalasi. Tema mõrva korraldamise eest mõisteti eluajaks vangi Jukose endine turvapealik Aleksei Putšugin.
Hodorkovski vahistati 2003. aasta 25. oktoobril süüdistatuna maksude mittemaksmises ja riisumises. 2005. aastal mõisteti ta kelmuses ja teistes kuritegudes süüdi ning talle määrati 11 aastat vabadusekaotust. Oma süüd mitte tunnistanud Hodorkovski palus novembris 2013 president
Vladimir Putinilt armu seoses perekondlike asjaoludega. 20. detsembril 2013 kirjutas Putin armuandmispalvele alla. Pärast vabadusse pääsemist lahkus Hodorkovski Venemaalt.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Interpol kuulutas endise Jukose juhi Mihhail Hodorkovski rahvusvaheliselt tagaotsitavaks seoses Neftejuganski linnapea mõrva uurimisega, teatas täna Interfax.
Eelmisel nädalal andis Saksa nädalalehele Die Zeit intervjuu Mihhail Hodorkovski, kes tunnistas, et kümme vangla-aastat tapsid tema huvi ettevõtlusega tegeleda.
Washingtoni Columbia ringkonna föderaalkohus külmutas Mihhail Hodorkovski ja teiste Jukose endiste aktsionäride esitatud hagi läbivaatamise kuni aastani 2019 ning seadis osapooltele tingimused, vahendas täna BBC vene toimetus.
Interpol lükkas tagasi Venemaa palve kuulutada Jukose endine juht Mihhail Hodorkovski rahvusvaheliselt tagaotsitavaks, vahendas TASS Interpoli teadet.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.