Mullu puhkenud korruptsiooniskandaalile vaatamata oli majandusaasta Tallinna Sadamale edukas, teatas nõukogu.
- Tallinna Sadama ajutine juhatuse liige Marko Raid. Foto: Andras Kralla
“Aasta oli raske, kuid kokkuvõttes andsime käibes vähem järele kui kaubamahtudes ning teenisime korraliku kasumi,” ütles
Tallinna Sadama praegune juhatuse esimees Marko Raid.
Tallinna Sadama käive ulatus möödunud aastal esialgsetel andmetel 93,8 miljoni euroni, sadamaid läbis 22,4 miljonit tonni kaupa ja reisijate arv oli rekordilised 9,79 miljonit. Ettevõtte tegevustulud olid aga aasta varasemaga võrreldes 17 miljonit eurot ehk 15 protsenti väiksemad.
"Lõplik kasuminumber on veel lahtine. Tallinna Sadama nõukogul on ootus, et majandusaasta aruanne tuleks märkusteta, mistõttu on oodata osade varade väärtuse allahindlust," lisas Raid.
2015. aasta kokkuvõttes läbis Tallinna Sadama sadamaid 22,44 miljonit tonni kaupa, mis on võrreldes 2014. aastaga 20,8 protsenti vähem. “Tulemustele avaldasid tugevat mõju vedellasti mahtude vähenemine ja asjaolu, et jäämurdjale Botnica ei õnnestunud suvekuudel tööd leida."
Samas läbis mullu sadamaid rekordiline arv reisijaid. Reisijate arv kasvas üle kahe protsendi 9,79 miljoni inimeseni.
Ginter lahkub nõukogust
Tallinna Sadama uus juht Valdo Kalm asub tööle 1. märtsist, mistõttu lõpeb senise juhatuse liikme Carri Ginteri teenistusleping ning ta naaseb tööle advokaadibüroosse Sorainen.
Nõukogu pikendas teise juhatuse liikme Marko Raidi lepingut 31. maini. Hiljemalt selleks ajaks esitavad Kalm ja Raid nõukogule oma nägemuse ettevõtte edasise juhtimisstruktuuri ning juhatuse liikmete arvu ja fookusvaldkondade kohta.
Eelmise aasta augustis pidasid kaitsepolitseiameti töötajad altkäemaksu võtmises kahtlustatavatena kinni Tallinna Sadama juhatuse esimehe
Ain Kaljuranna ja juhatuse liikme
Allan Kiili. Mõlemat meest kahtlustatakse suures ulatuses altkäemaksu võtmises mitme aasta jooksul.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kaks Tallinna Sadama altkäemaksu asjas kahtlustuse saanud asjaosalist sõlmisid prokuratuuriga kokkuleppe ja Harju maakohus kinnitas selle täna hommikul, tunnistades mõlemad süüdi.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.