Ansipi ja Oettingeri tingimus oli, et kui rändlustasud kaovad, oleks see muutus ka sisuline ning sellega seoses ei tohi tõusta mobiilside hinnad. Kuid see looks ohu, et näiteks kallima mobiilsidega riigi kodanikud ostavad endale mõnest teisest liikmesriigist odavama SIM-kaardi ja kasutavad niimoodi oma kodumaal odavat sidet. See tähendaks, et odavama hinna pakkuja peab maksma kinni kallima sidehinnaga operaatori teenuse.
Sellise arutluse peale pakkusid Ansip ja Oettinger välja rändlustasude kestuseks maksimaalselt 30 päeva järjest ja aastas kokku 90 päeva. Kuid selle piiranguplaani lükkas tagasi Euroopa Parlament, sest eelkõige parlamendi liikmed ise oleksid ennast sellest limiidist välja jäänud.
Täna hommikul, enne Junckeri kõnet ironiseeris Indrek Tarand sel teemal
ERRi raadiouudistele antud intervjuus: „Ma loodan ise, et Juncker puudutab põgusalt ka seda, et Euroopa Komisjoni volinik Oettinger koos oma ülemuse asepresident Ansipiga on püüdnud Euroopa kodanikke tüssata ja lasknud endale krae vahele telekomide lobi ning täielikult ruineerinud direktiivi, mis lubas
roaming-tasude kaotamist.“
Kaja Kallas
kirjutas oma blogis, et rändlustasude puhul ei peaks arvestust pidama teatud hulga päevade üle, vaid reageerida tuleks kuritarvituste korral.
Parlamendi vastuseis tähendas aga seda, et kogu läbirääkimisprotsess ja reformipakett avatakse uuesti ning arutusele tulevad uued tingimused.