Finantsasutusi ründavad Põhja-Koreaga seotud häkkerid on võtnud sihikule ka Eesti Panga, ehkki olulisi ründeid pole siiani toimunud, on keskpank turvameetmeid tugevdanud.
"Oleme teadlikud erinevatest allikatest laekunud info põhjal, et Eesti Pank on koos teiste finantsasutustega mitmes levitatud nimekirjas kui küberrünnakute sihtmärk," ütles Eesti Panga pressiesindaja Ingrid Mitt.
Tõsiseid küberründeid Eesti Panga vastu ei ole seni siiski täheldatud. "Jälgime olukorda ja oleme ohu vastu rakendanud turvameetmeid," rääkis ta.
IT-turbega tegelev firma Kaspersky avaldas eelmisel nädalal raporti, milles märgib, et Põhja-Korea sidemetega häkkerite rühmitus Lazarus on üha teravamalt sihikule võtnud finantsasutused. Rühmituse üks suurimaid sissetunge toimus 2016. aasta veebruaris, kui Lazarus varastas Bangladeshi keskpangalt kümneid miljoneid dollareid.
CNN kirjutas eelmisel nädalal, et Põhja-Koreaga seostatud rühmitus on kaheksa aasta jooksul rünnanud vähemalt 18 riigi panku. Hiljuti õnnestus rühmitusel paigaldada näiteks Poola finantsinspektsiooni kodulehele pahavara, mis käivitus vaid siis, kui lehte külastati mõne sealse panga arvutist, märkisid Symanteci analüütikud.
Koodist ilmnes, et Lazaruse häkkeritel on 150 IP-aadressiga ründenimekiri võimalikest sihtmärkidest. CNN lisas, et nimekirjas olid mitme tuntud rahvusvahelise panga, Maailmapanga ning Brasiilia, Tšiili, Eesti, Mehhiko ja Venezuela keskpankade aadressid.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.