Kogu Eesti tööjõust on Euroopa riikide arvestuses tubli osa IKT-sektoris ning see osakaal järjest kasvab, sellele vaatamata on just Eesti üks riike, kus on kõige raskem IT-töötajat leida, selgub Eurostati ülevaatest.
Euroopa Liidus töötab 8,2 miljonit inimest IKT-sektoris, mis teeb kogu tööjõust 3,7 protsenti. Viimaste aastate jooksul on mõlemad näitajad järjekindlalt kasvanud, et digimaailmaga sammu pidada. Eesti tööjõust on omale IKTs rakenduse leinud suisa 5,3%, vahendas
Eurostat.
Eelmisel aastal töötasid arvuliselt pooled Euroopa Liidu IT-spetsialistid kolmes riigis: Suurbritannias (1,6 miljonit inimest), Saksamaal (1,5 mln) ja Prantsusmaal (1 mln). Kui aga vaadata IT-töötajate osakaalu kogu töötajaskonnast, oli kõige rohkem IT-spetsialiste Soomes ja Rootsis, millele järgnes Eesti, Suurbritannia ja Holland. Skaala teises pooles on Kreeka, kelle ees on Rumeenia, Küpros ja Läti.
Enamasti töötavad IKT-sektoris mehed – eelmisel aastal oli kümnest IKT-töötajast rohkem kui iga kaheksas meesterahvas.
Kui võrrelda viie aasta taguse ajaga ehk 2011. aastaga, on IT-töötajate osakaal kasvanud pea kõigis riikides, kuid eriti märkimisväärselt just Eestis. Samuti Prantsusmaal, Saksamaal, Portugalis, Soomes, Bulgaarias, Horvaatias ja Ungaris.
Eelmisel aastal palkas Euroopa Liidus IKT-spetsialisti iga viies ettevõte ja vähemalt iga kümnes ettevõte mõtles, et peaks seda tegema. Neist Euroopa Liidu ettevõtetest, kes eelmisel aastal soovisid palgata IKT-spetsialiste, tunnistas 41%, et see oli raske ülesanne ja õiget inimest oli keeruline või võimatu leida.
Kõige suurem oli see probleem Tšehhis, seejärel Sloveenias, Luksemburgis, Austrias, Belgias, Eestis ja Hollandis. Teisest küljest oli kõige lihtsam IT-spetsialist leida Hispaanias ja Kreekas.
Seotud lood
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.