Pankrotis kiirlaenufirma MiniCredit pankrotihaldur Martin Krupp esitas Harju maakohtule firma eksjuhi Vitali Jaroševitši vastu hagi, milles nõuab temalt ligi nelja miljonit eurot.
- MiniCrediti endine juhatuse liige Vitali Jaroševitš (vasakul) Harju maakohtus. Foto: Andres Haabu
Pärast Jaroševitšit sai MiniCrediti juhatuse liikmeks suuremahulise maksupettuse eest kriminaalkorras karistatud ja korduvalt nime vahetanud Hando Hanschmidt, vahendab
ERR. Jaroševitšit on peetud skandaalse ärimehe Kristian Kesneri variisikuks ja Hanschmidt on Kesneri poolvend.
Hagi kohaselt pole Jaroševitš ega Hanschmidt pankrotihalduri teabenõuetele vastanud ning siiani on haldurile üle andmata firma raamatupidamine, samuti pole Jaroševitš seni kohtusse võlgniku vannet andma ilmunud.
Mullu novembris tuli kohtusse pankrotiasjas läbiviidavale istungile selgitusi andma Hanschmidt, kes aga keeldus võlgniku vannet andmast ning väitis, et Jaroševitš ei ole talle raamatupidamisdokumente üle andnud.
Haldur tuvastas pankrotimenetluses, et 2012. aasta juunist kuni 2016. aasta septembrini, mil MiniCrediti ainus juhatuse liige oli Jaroševitš, on firma Citadele Banka Eesti filiaalis asuvalt pangakontolt välja võetud 3 839 447,60 eurot.
Hagi kohta saab pikemalt lugeda
ERRi uudisteportaalist.
Kirju seltskond pumpas sularaha välja
Äripäev kirjutas mullu detsembris, kuidas MiniCrediti pankrotimenetlus tõi välja miljonite eurode eest sularaha väljavõtmisi, segased tehingud seotud osapooltega ja firma pangakaardiga ööklubides tuuritamised.
Kiirlaenuäri MiniCredit ümber on tiirelnud kirju seltskond alates skandaalsetest ärimeestest Kristian Kesnerist,
Hubert Hirvest ja Pavel Gammerist kuni vandeadvokaat Viktor Särgava, kinnisvaraärimees Ardi Roosimaa ja kunagise Läti esirikka, tuntud ekspankuri pojani. Sinna vahele jääb veel hulk tegelasi Eestist, Lätist ja Venemaalt. Laenuäris on põimunud üllatavate tegelaste huvid ning iseloomulik on segane omanikering.
Äripäev avalikustas, et MiniCrediti
Swedbankis ja
SEBs asuvate arvelduskontode väljavõtete kohaselt on toimunud hulgaliselt arveldusi seotud osapoolte vahel. Täpsemalt on MiniCredit teinud tehinguid kümmekonna ettevõttega, mille juhatuse liige on aastaid MiniCreditit juhtinud Vitali Jaroševitš. Laekumiste ja väljamaksete selgituseks on enamasti „vastavalt lepingule“, kuid esineb ka konkreetseid viiteid laenusuhtele. Tähelepanuväärne on, et rahaülekanded MiniCreditist välja hoogustusid siis, kui asjad ettevõttes hapuks kiskusid ehk enne pankrotimenetlust. Mõne kuuga viidi raha ülekannetega välja sadades tuhandetes eurodes. Samuti esines neiltki kontodelt aja jooksul sularaha väljavõtmisi, sh öisel ajal.
MiniCrediti kontodelt on tehtud mitmeid kulutusi, mille seotust ettevõtte majandustegevusega on raske ette kujutada. Näiteks on tasutud erinevates meelelahutusasutustes Eestis ja Lätis. Tallinnas on makseid tehtud ööklubides Parlament ja Baila ning striptiisiklubis Excellent, Riias aga geiklubis XXL ja kahtlase mainega striptiisiklubis Ampir. Korraga kulutati klubides sadu kuni tuhandeid eurosid ettevõtte raha.
Seotud lood
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Viimased uudised
Lisatud analüütikute kommentaarid!
Õigusruum ja ärikultuur riigis on euroopalik
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele