Alavere ise aga peab viimaste aastate meeldejäävaimaks korruptsioonilooks maanteeameti juhtumit, mis oli mastaapne ja puudutas suurt osa ühe valdkonna inimestest: nii ülevaatuspunkte kui ka eksamineerijad. "Mõju poolest ja valdkonna puhastamise mõttes oli see vast üks olulisemaid, kuigi altkäemaksu summad, mis maksti, olid ju tegelikult naeruväärselt väikesed,"
rääkis Alavere Delfile.
"Selle menetlusega – koostöös maanteeameti endaga –, muutus üks konkreetne valdkond puhtamaks,"
lisas kriminaalpolitsei juht Alavere seda juhtumit esile tuues Delfile.
Alavere lisab hiljutise olulise menetlusena
Tallinna linnatranspordiameti juhtumi, kus ilmnes samamoodi markantselt, kuidas suutis linna allasutuse üks inimene tegelda korruptsiooniga paljude aastate jooksul ja suures mahus.
Politsei- ja piirivalveamet (PPA) tutvustas eile avalikkusele korruptsioonikuritegude büroo aastaraamatut. Korruptsioon ei näita Eesti ühiskonnas vähenemistendentsi, vahendab Delfi: kahel viimasel aastal on registreeritud ligi 700 korruptsioonikuritegu, mida on kõvasti enam kui kahel eelneval aastal. Peamised kuriteod on seotud altkäemaksu andmise/võtmise ja võltsimistega.
Kõigepealt peavad muutuma meie hoiakud ja väärtushinnangud, nentisid aastaraamatut esitlenud politseijuhid. Nagu kala hakkab mädanema peast, algab ka ühiskonna paranemine peast ehk asutuste, organisatsioonide, ettevõtete ja omavalitsuste juhtidest.