Täna jäi Euroopa Parlamendi täiskogul vastu võtmata vaidlusi tekitanud autoriõiguse direktiivi kavand, mida jõuti juba palju kritiseerida.
Parlamendis kohal olnud 627 saadikust oli direktiivi vastu 318, selle poolt oli 278 ning erapooletuks jäi 31 saadikut.
Eesti Vikipeedia kogukond avaldas eile oma veebilehel kavandatava direktiivi kohta terava kriitika, märkides, et selle asemel, et nüüdisajastada autoriõigust ja tagada kõigile netikasutajatele infoühiskonnas osalemise võimalus, ähvardanuks direktiiv piirata vabadusi ja ligipääsu Internetile. „Kui direktiiv kavandatud kujul vastu võetakse, võib muutuda võimatuks uudisteportaalide artiklitele viitamine ning ka nende jagamine sotsiaalmeedias, samuti võivad otsingumootorid kaotada õiguse neid tulemuste hulgas näidata,“ selgitasid vikipedistid.
Eile otsustas Eesti (ja ka Läti) vikipedistide kogukond blokeerida ligipääsu Vikipeediale, kuni hääletuse toimumiseni.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Vikipeedia sulges enda veebilehekülje, et protestida Euroopas plaanitava autoriõiguse direktiivi kavandi vastu - määruse vastuvõtmine oleks veebiteatmiku koostajate hinnangul tõsine oht vabale ja avatud internetile.
Tuleb kaitsta ka sõnavabadust, mitte ainult autoriõigusi, leiab Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip, kommenteerides juuli algul europarlamendis vastu võtmata jäänud seisukohta uue autoriõiguse direktiivi suhtes.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.