Vastavalt Kaspersky Lab’i uuringule ei kaitse 17% kasutajatest kuidagi oma mobiiliseadmeid ning enam kui pooled (52%) ei pane neile salasõna, kirjutab ituudised.ee. See tähendab, et inimesed riskivad teha nutitelefonides, tahvelarvutites ja mõnedes teistes vidinates hoitavaid väärtandmeid ligipääsetavaks kõigile, sealhulgas kurjategijatele.
Tänapäeval kasutavad mitmed inimesed mobiiliseadmeid kõikide online-tegevuste jaoks. Nõnda siseneb 68% vastajatest võrku regulaarselt nutitelefonist ning 34% – tahvelarvutist. Sestap võib nende seadmete vargus osutuda tõeliseks löögiks.
Kaspersky Lab’i ekspertide andmetel kasutab enam kui kolmandik (35%) vastajatest nutitelefone internetipanganduse operatsioonide teostamiseks. See tähendab, et seadme murdmise või kaotamise puhul võivad kurjategijad saada ligipääsu kasutaja konfidentsiaalsele finantsteabele. Peale selle siseneb 57% vastajatest nutitelefonidest regulaarselt oma e-posti kasutajakontodesse ja sotsiaalvõrgustikesse.
Sealjuures kriitiliselt tähtsate andmete olemasolu mobiilseadmetes ei innusta inimesi tingimata muutuma küberturvalisuse küsimuses teadlikeks ja vastutustundlikeks. Üksnes 30% vastajatest loob mobiilividinates hoitavate andmete reservkoopiaid, 21% kasutab funktsiooni „Antivaras“ ning 11% šifreerib faile ja kaustasid vältimaks nendele sanktsioneerimata ligipääsu.
„Täna on mobiiliseadmed lahutamatu osa nende mitmete inimeste elus, kes hoiavad neis oma konfidentsiaalseid andmeid. Sestap osutuvad nutitelefonid, tahvelarvutid, netimärkmikud ja teised analoogsed vidinad sageli atraktiivseks sihtmärgiks küberkurjategijate jaoks," märkis Kaspersky Lab’i viirusetõrje ekspert Victor Chebyshev.
Pikemalt on võimalik lugeda
IT uudiste portaalist.
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.