Täna hakkasid kehtima uued USA tariifid, mille alla läks 16 miljardi dollari ulatuses Hiina kaupu. Peking andis vastulöögi ning kehtestas omakorda samas mahus USA kaupadele tariifid.
- USA president Donald Trump survestab Hiinat kaubandussõjaga. Foto: SIPA/Scanpix
Kaubandussõja eskaleerumine toimub ajal, mil mõlema riigi ametnikud kohtuvad läbirääkimisteks Washingtonis.
USA kehtestas 279 erinevale Hiina tootele 25protsendilise imporditariifi. Sinna hulka kuuluvad pooljuhid, kemikaalid, plastik, mootorrattad ning elektrilised rollerid.
Peking vastas omaltpoolt samas mahus tariifidega. Maksu alla lähevad kütus, terasetooted, autod ja meditsiiniseadmed. Tariifid hakkasid kehtima USA-ga samal ajal, teatas Hiina riiklik uudisteagentuur Xinhua.
„Hiina on USA viimastele tariifidele resoluutselt vastu ning annab omapoolse vastulöögi,“ ütles Hiina kaubandusminister oma avalduses. Ta lubas, et Peking esitab Maailma Kaubandusorganisatsioonile ka kaebuse.
Seotud lood
USA ähvardab kaubandussõda Hiinaga üha rohkem süvendada, kuid Hiinal onvarrukast võtta kuus sammu, millega vastu hakata.
Äritegevus Hiinas jahenes ka juulis – investeeringute maht langes peaaegu kahe kümnendi madalamale tasemele, selgub ametlikest andmetest, vahendab MarketWatch.
Investorid ootavad, et tulemuste hooaja numbrid kujunevad tugevateks. Samas on faktoreid, mis ettevõtete kasvu piiravad, vahendab MarketWatch.
USA ja Hiina on kaubandus- ja tariifisõjas piigid ristanud ning see ohustab globaalset majandust. Goldman Sachsi analüütikud on aga üllatavalt optimistlikud, kirjutab MarketWatch.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.