Konkursil "Tartu aasta tegu 2018" hääletasid tartlased lõppeva aasta tähtsaimaks teoks Tartu apelli, Emajõe keti ja teiste kodanikualgatuste tegevuse, mis aitas kaasa puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamisele, teatas Tartu linnavalitsus.
- 1 miljardi suurust investeeringut planeerinud Margus Kohava ja Aadu Polli ei suutnud tartlasi veenda puidurafineerimistehase rajamise vajalikkuses. Tehase vastu seatud kodanikualgatus valiti Tartu aasta tähtsaimaks teoks. Foto: Andras Kralla
Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul läks tiitel kindlasti õigesse kohta. Linnapea ütles, et tartlaste erakordne üksmeel ja oma kodulinna eest seismine olid sel aastal tähelepanuväärsed.
2017. aastal valiti aasta teoks Kaarsilla renoveerimine ning aasta enne seda pälvis tiitli Eesti Rahva Muuseumi uue hoone ehitamine.
Projekt peatati, aga huvi säilib
8. novembril otsustas valitsuskabinet Est-Fori puidurafineerimistehase kavandamiseks algatatud
riigi eriplaneeringu lõpetada, põhjendades seda ülekaaluka avaliku huviga.
Samal päeval teatasid projekti eestvedajad, et Est-For Investi puiduväärindamistehase rajamine jääb ootama soodsamat investeerimiskliimat ning teadus- ja faktipõhist valitsemiskultuuri.
Samas ei ole mõte tehase rajamisest veel kadunud, sest
huvi on näidanud teised omavalitsused, kes on peaminister Jüri Rataselt ka küsinud, kas ja kuhu hiiglaslik puidurafineerimistehas Eestis sobiks.
Seotud lood
Kuigi valitsus tühistas novembris tselluloositehase eriplaneeringu ja metsaärimehed panid projekti sahtlisse, flirdivad vallad tehase ehitamise mõttega edasi ja torgivad valitsust, kirjutab
Postimees.
Poliitikas ja äris ei ole kohta emotsioonidele ning inimlik solvumine tuleb alla neelata, et teha seda, mis Eestile vajalik.
Kui valitsus otsustas neljapäeval lõpetada palju vastukaja tekitanud Est-Fori puiduväärindamise tehase riikliku eriplaneeringu menetlemise, siis palus üks minister protokollida oma eriarvamuse, vahendas
Rahageenius.
Est-For Investi puiduväärindamistehase rajamine jääb ootama soodsamat investeerimiskliimat ning teadus- ja faktipõhist valitsemiskultuuri, teatasid projekti eestvedajad.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”