Eile õhtul selgunud valimistulemused olid ettevõtja Olari Taali hinnangul ootuspärased ja nüüd on tema hinnangul Keskerakonna ja Reformierakonna poliitikutel võimalus teha kiiresti stabiilne laiapõhjaline koalitsioon.
- Ettevõtja Olari Taal leiab, et Reformi- ja Keskerakond võiksid leida ühisosa ning moodustada stabiilse võimuliidu. Foto: Andras Kralla
Taal ei osanud hinnata, millise maailmavaatelise pöörde Eesti valijaskond tegi, sest tema jaoks erakondade parem- või vasakpoolsus segane. „Kunagi üks Reformierakonna poliitik ütles, et oleme kõik sotsiaaldemokraadid, kuid sotsiaaldemokraadid on natuke rohkem sotsiaaldemokraadid,“ naljatles Taal.
„Mina ei oska parem- või vasakpoolsust enam määratleda. Eriti ajal, kus Euroopa liigub vääramatult populismi,“ tunnistas Taal. Sestap leidis ta, et Eesti vajab sellisel ajal stabiilset valitsust ning tema hinnangul soovivad kõik näha Reformierakonna ja Keskerakonna tasakaalukat liitu. „Neil on minu arust päris hea koostöökogemus olnud,“ leidis Taal.
Res Publica loonud Olari Taal lahkus aktiivsest poliitikast 2007. aastal, kuid ettevõtja pole jäänud riigiküsimustest kaugele, vaid on üks riigireformi sihtasutuse eestvedajaid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Parempoolne majanduspoliitiline programm võiks olla järgmiste koalitsioonikõneluste selgroog, sest rahvas on andnud selleks mandaadi, leiab ettevõtja Raul Kirjanen.
Täna õhtul enne Keskerakonna juhatuse koosolekut kohtub erakond Reformierakonnaga, et selgitada välja kahe erakonna ühisosa valitsuse loomiseks.
EKRE esimees Mart Helme ütles täna Äripäeva raadio valimissaates, et kuigi võib olla jäänud mulje, et EKREt võimuliitu ei oodata, on tegelikkus hoopis teistmoodi.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.