Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ei ole nõus väitega, justkui ta ei näitaks pensioniks kogumisega eeskuju.
- Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder leiab, et parim viis pensionipõlveks eeskuju näidata on teist pensionisammast mitte omada. Foto: Andras Kralla
Äripäev kirjutas eelmisel nädalal, et Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder (54), kes propageerib tugevalt II pensionisamba vabatahtlikuks tegemist,
ise väärtpaberitesse ei investeeri ega ole raha pannud ka teise pensionisambasse. Seederi majanduslike huvide deklaratsioonist jääb silma, et mehel on kokku 30 000 euro eest liisinguid. Tema autoparki kuuluvad 2014. aasta Hyundai Santa Fe ning Toyota Yaris Hybrid. Oma Tallinna korterit mees üürib.
Seedri sõnul oli artikli pealkiri
„Sambalammutaja ei näita eeskuju“ ebaadekvaatne. „Loen Äripäeva, kus on kirjutatud igasuguseid õudusjutte ja väljamõeldisi. Pannakse minu pilt üles ja öeldakse, et ma ei näita pensionieaks kogumisega eeskuju,“ ütles Seeder selle peale. Tegelikkus on tema sõnul täiesti vastupidine.
„See, et ma pole teist pensionisammast teinud, on kõige parem eeskuju minu sõnadele, et see sammas on kahjulik nii Eesti riigile kui ka inimestele,“ ütles ta.
„Olen paigutanud oma raha eelkõige oma nelja pensionisambasse, milleks on minu lapsed. See on olnud kulukas ülalpidamine,“ ütles ta. Seeder märkis, et arvestades tema maailmavaadet ja filosoofiat on see olnud tema jaoks kõige õigem variant pensioniks kogumiseks. „Samuti olen kinnisvarasse investeerinud. Seega olen näidanud eeskuju just selles, mida õigeks pean,“ ütles ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.