Maksejõuetuse teenistus: pool ettevõtetest ei oska äri ajada
Maksejõuetuse teenistuse värske ülevaade näitab, et paljud põhja läinud ettevõtete juhid tegid tõsiseid juhtimisvigu. Jätkuvalt läheb kõige halvemini ehitusfirmadel.
Raskeid juhtimisvigu teinud ettevõtjad, kelle varatute firmade pankrotid on raugenud, peaksid saama ärikeelu, on varem öelnud maksejõuetuse teenistuse juht Signe Viimsalu. Foto: Andras Kralla
Eelmise aasta kohta tegevusaruande avaldanud maksejõuetuse teenistuse hinnangul on maksejõuetusvaldkonnas palju süsteemseid ja suure mõjuga probleeme. Vaatamata pankroti- ja saneerimisseadusele ei saa paljud võlausaldajad raha kätte, viitas teenistus. Ka teevad juhid raskeid juhtimisvigu ning neil on nõrk äriplaan ehk inimesed ei oska äri ajada ja ettevõtet korralikult juhtida – seda heitis teenistus ette ligi poolele ühingutest.
Hoogsalt kõrvalärisid ajavad pankrotihaldurid satuvad varem või hiljem rollikonflikti, mis ei teeni kellegi ausameelseid huvisid, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Võlgu taga ajavate partnerite pikalt saatmises näeb mängu ilu firmamatja Raul Pint. Kuigi riigis on varsti kümme aastat püütud firmamatjate äri summutada, näitab Äripäeva eksperiment, kuidas see käib täistuuridel edasi – Raul Pinti ei sega sealjuures isegi ärikeeld.
Populaarne pitseeria, kallurveod ja põllumajandustehnika müüja – maksejõuetuse teenistus sihib lootusetutest pankrottidest miljoneid ja kaasustest vaatab vastu kaos raamatupidamises ning raha kantimine.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.