Riiklik lennufirma suurendas 2018. aastal müügikäivet üle 30%, ent jäi siiski märkimisväärsesse kahjumisse. Olukorra ümberpööramiseks kavatseb ettevõte kahjumlikel liinidel lendamise lõpetada ja võta suuna välislendude suurendamisele.
- Nordica on otsustanud kasumi suurendamiseks hakata opereerima rohkem välisliine ja sulgeb samas kahjumlikke liine, mis väljuvad Tallinnast. Foto: Postimees/Scanpix
Nordica teatel suurenes Tallinna liinivõrgus reisijate arv kolmandiku võrra ja veelgi rohkem kasvas lendude arv, ent sellele vaatamata ei suutnud riigifirma positiivset majandustulemust saavutada, tunnistas Nordica juhatuse liige Kristi Ojakäär. "Finantstulemust mõjutasid eelkõige Tallinna liinivõrgu jätkuv kahjumlikkus ning lennumahtude muutusega kaasnevad kulud, sealhulgas lennukite püsikulud," selgitas Ojakäär 5,4 miljoni euro suurust konsolideeritud kahjumit 107,7 miljoni euro suuruse müügitulu juures.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riiklikku lennufirmat Nordica 1. septembrist juhtima asuva Gunnar Kobini brutopalgaks saab 15 000 eurot kuus, kinnitas Nordica nõukogu esimees Toomas Tiivel Ärilehele.
Oma lennufirmast rääkides läheb poliitikute terve mõistus justnagu kollektiivselt looja karja. Samas lauses kasutatakse väljendeid “riigile tähtsad lennuühendused” ja “kasumi teenimine”. Estonian Airi kogemus peaks olema õpetanud, et ei saa samal ajal lennata konkurentsivõimelise piletihinnaga Brüsselisse ja olla kasumlik, kirjutab ajakirjanik Aivar Õepa.
Nordica ja tema tütarettevõte Regional Jet võitsid ühispakkumusega nelja aasta pikkuse hankelepingu Rootsi siseliini teenindamiseks, teatas ettevõte.
Ambitsioonikas, keskmisest konfliktsem, golfifänn ja suurepärase oskusega endale head boonused välja kaubelda – selliselt kõlab kirjeldus Nordica uut juhti Gunnar Kobinit iseloomustanud inimestelt, kes on temaga koos töötanud.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.