Eesti riik püsib kindlana, kuni kestab reeglitepõhine maailmakord, mistõttu peame vältima segaste signaalide andmist ning olema partnerite silmis usaldusväärsed, rõhutasid 20. augustile pühendatud Äripäeva raadio saates "Kuum tool" ekspeaminister Andres Tarand ja Toronto ülikooli professor, ajaloolane ja politoloog Andres Kasekamp.
- Toompea loss. Foto: Liis Treimann
Riikide hea tahe võidelda ühiste eesmärkide nimel, näiteks kliima soojenemise vastu, läheb kaotsi kaubandussõdade ajastul, kui vanguvad senise rahvusvahelise süsteemi alustalad. "Väikesele riigile nagu Eesti on eriti oluline, et oleks reeglitepõhine maailmakord; kui see purustatakse, saavad väikesed kõige enam kannatada," rääkis Kasekamp. "Hiina tõuseb ja Donald Trump arvestab, et noh, nüüd on viimane aeg talle talle ära teha - enne, kui positsioonid vahetuvad."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
On ülim aeg pidada ühiskonnas maha tõsine arutelu sellest, mida me Euroopa Liidus ära tahame teha – ja mitte vaid sellest, mida ära hoida, kirjutab Äripäeva essees diplomaat Matti Maasikas.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.