Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Klandorf: TLT tehingud pole olnud läbipaistvad, kuid hinnangu annab politsei
Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) nõukogu esimees Kalle Klandorf pöördus politsei poole, et saada selgust, kas TLT sisejuurdluse käigus välja tulnud probleemid võivad osundada õigusrikkumistele.
Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) nõukogu esimees Kalle Klandorf on TLT vähendanud aasta jooksul märgatavalt korruptsiooniriske, kui minevikus tehtud pattudele peab siiski politsei hinnangu andma. Foto: Andras Kralla
„TLT-s on viimase aasta jooksul rakendatud mitmeid muudatusi alates hangetest kuni dokumendisüsteemideni, et korruptsiooniriski vähendada. Paraku näitas TLT sisekontrolöri aruanne, et vaatamata uuendustele ei ole kõik tehingud ja laoarvestus siiski läbipaistvad ning on ruumi kahtlustele, mille kontrollimise pädevust ei ole TLT-s ega Tallinna linnavalitsuses,“ ütles TLT nõukogu esimees Kalle Klandorf.
Eelmisel nädalal peatas Tallinna Linnatranspordi AS auditi tulemusena töölepingu haldusteenistuse juhi Toivo Moorastiga, kelle tegevuse suhtes nad esitasid kuriteoteate. Nüüd algatas prokuratuur Moorasti suhtes kriminaalasja.
Tallinna Linnatranspordi ASis (TLT) pidi ukse väljastpoolt kinni panema ettevõtte kinnisvaraosakonnas töötanud keskerakondlane Naum Muhhin, kelle kiire koondamine tekitas küsimusi selle põhjuse ning tööandja käitumise kohta.
Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul rikkusid õhkkonda ettevõttes inimesed, kes kuritarvitasid usaldust ja tekitasid ettevõttele kahju. Peale nende peavad lahkuma töötajad, keda ettevõte enam ei vaja.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.