Aasta eest ühe Eesti ajaloo suurima tehinguga taastuvenergiafirma Nelja Energia Eesti Energiale müünud investoritest on vahepeal kuulda olnud idufirmade ja väiksemate investeeringute vallast. Tegelikult valmistub Sunly nimetuse alla kogunenud meeskond taastuvenergia turule naasma, ja suurelt.
- Sunly juht Priit Lepasepp ütles, et Eestis, Lätis ja Leedus ei tegutse Sunly praegu mitte seepärast, et siin oleks väike turg või range regulatsioon, vaid neil on veel käed seotud. Foto: Andras Kralla/Äripäev
Nelja Energia tehinguga läks Eesti Energiale 287 megavatti tuuleenergiat, selle eest maksis riigifirma Norra munitsipaalettevõttele Vardar umbkaudu 223 miljonit eurot ja Eesti väikeosanikud, näiteks Hannes Tamjärv ja Jüri Mõis, said kokku umbes 66 miljonit eurot. Neid väikeosanikke ühendav Sunly teatas hiljuti väärtpaberikeskusele, et on oma aktsiakapitali kasvatanud 9 miljoni euroni. Selle sõjakassaga on suured plaanid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.