Edukates raamatupidamisbüroodes on selline pilt ammu minevikku jäänud, kuna bürood loobuvad paberdokumentidest ja võtavad järjest kasutusele uusi tehnoloogilisi lahendusi. Just hinnalise tehnoloogia kasutusele võtmine võib lõpuks anda eelise üksiküritajate ees. Foto: Äripäev
Ülemiste Raamatupidamisbüroo OÜ omanik Kaire Vühner leiab, et raamatupidamisteenuse valdkond on üks suurema konkuretsiga valdkondi, sest teenust võib pakkuda igaüks, kes natukenegi raamatupidamisega on kokku puutunud. Selliseid pakkujaid on tema sõnul palju ja see on turule oma mõju avaldanud.
„Unustage projektid ja toetused. See aeg ja energia, mis kulub nende taotlemiseks, on tohutu. Suudate juba ise alustada ja asja käima saada,“ ütles Tartus Itaaliaga seotud ärisid pidav Heret Pauskar.
Toota võib ju kõike, aga seda maha müüa on märksa keerulisem, teavad Eestis küünelakke ja ehteid valmistavad ettevõtjad, kes on oma kasvuruumi leidnud ja jõudnud gasellide sekka.
Mitu aastat kiiresti kasvanud veebipoodi HT Trade tabas eelmisel aastal täielik kollaps: saabusid tehnilised probleemid, müük kadus ja koos sellega ka töötajad.
Kiiresti kasvavate firmade ehk Gaselli TOPi esikümnesse kerkinud Pühaste pruulikoja juht Üllar Kaljurand kõneles tänases Äripäeva raadio hommikuprogrammis, kuidas kiiresti kasvada.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.