Liberaalne Elizabeth Warren lubas oma valimisprogrammis maksustada karmilt ultrarikaste vara: 2 senti iga dollari kohta, mis ületab 50 miljonit dollarit, ning 6 senti iga dollari kohta, mis ületab miljardit dollarit. Michael Bloomberg näiteks oleks pidanud selle plaani kohaselt maksma maksudeks 3,16 miljardit dollarit. Foto: SIPA/Scanpix
See tähendab, et Donald Trumpi vastaskandidaadiks pretendeerib nüüd vaid sisuliselt endine USA asepresident Joe Biden ning demokraatlik-sotsialistlik kandidaat Bernie Sanders. Endist pankrotiõiguse professorit Warrenit nähti peamiselt Sandersi valijaskonna ohustajana.
On ennustatav, et sõltumata sellest, kes USA demokraatide presidendikandidaadiks saab, maailmavaateline vastandumine istuva presidendi Donald Trumpiga tuleb. Seda kas või roheküsimustes.
Tänastest USA superteisipäeva valimistulemustest saab järeldada seda, et noorte ja pahaste lemmik Bernie Sanders oma USA mõistes lausvasakpoolsusega evibki kandepinda just peamiselt nende noorte ja pahaste hulgas, leidis SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.
Ameerika Ühendriikide presidendiks pürgivate demokraatide seas hakkab sõelale jääma kahevõitlus kahe mehe vahel. Ühe kandidaadi sõnumeid kardavad turud kõige rohkem, leiab Luminori peaökonomist Tõnu Palm.
Kuigi USA presidendivalimiste demokraatide eelvalimiste superteisipäeval saatis edu endist asepresidenti Joe Bidenit, võib koroonaviirus mängida kõik kaardid veel tema konkurendi Bernie Sandersi kätte.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.