Töötukassa, tööandjate ja ametiühingute tänased ettepanekud lisavad küll optimismi, kuid sellest veelgi olulisem on, kui kiiresti jõuab abi töö lõpetanud turismivaldkonda, tõdes hotelli Ibis Tallinn tegevjuht Madis Laid.
- Kui riigi abimeetmed jõuavad turismiettevõtjateni alles aprillis, siis ei pruugi kõik selle valdkonna ettevõtjad enam tegutseda, tõdes turismiettevõtjate liidu asepresident Külli Karing. Foto: Indrek Susi
„Tegelikult pole midagi väga muutunud, sest detailid, kuidas abi täpselt jõuab ettevõtjateni, pole siiani teada,“ leidis Laid. Tema sõnul on loomulikult positiivne, et ettevõtlusliitude esitatud ettepanekud on praegu laual, kuid väga olulised tehnilised küsimused on endiselt lahtised.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööandjad ootavad pikisilmi homme kell 9 algavat töötukassa nõukogu koosolekut, kus peaks selguma abinõud, mis määravad koroonaviirusest pihta saanud majandusharude edasised otsused: kas ja kui palju on vaja töötajate palku kärpida ja koondada.
Nädalavahetuse olulisim muudatus puudutab olukorda liiklemises: nimelt on Schengeni viisaruum pandud sisuliselt pausile, kui Euroopa riigid järjepanu sulgevad piire, seda küll reisiliiklusele.
Kuigi mitmed sektorid on saanud juba väga tõsiseid kahjustusi seoses ülemaailmse pandeemiaga, tuleks tööandjatel koondamiste ja palgavähendamistega oodata vähemalt teisipäevani, kui töötukassa teeb tõenäoliselt teatavaks omapoolsed leevendusmeetmed, märkis ametiühingute keskliit pressiteates.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.