Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Minister lubas KredExi käendusmeetmeid neljapäevaks
Kredexi erakorralised laenukäendused võiksid käiku minna neljapäevast, muude meetmete jaoks on vaja veel rahalisi allikaid, ütles IT-minister Kaimar Karu.
IT- ja väliskaubandusminister Kaimar Karu ütles, et esimese paketi välja kuulutamisega taheti anda sõnum, et abi tuleb. Kolmapäeval selgus, et paljud meetmed vajavad enne lisaeelarve vastuvõtmist.
Foto: Liis Treimann
"Kui korraks võin optimist olla, siis me loodame need meetmed käiku lükata juba selle nädala neljapäevast, konkreetsemalt siis laenukäendused," ütles minister riigikogu infotunnis.
USA suurim investeerimispank Goldman Sachs ning Šveitsi suurim pank UBS tõstsid järjekordselt kulla hinna prognoose, sest keskpankade nõudlus saab olema oodatust veelgi suurem ning aina rohkem investoreid otsib kaitset majanduslanguse ja geopoliitiliste riskide eest.