Hinna määrab see, millised on ettevõtte plaanid pärast ostmist, märkis ASi Eesti Teed parima ostupakkumise teinud Verston Holding OÜ juhatuse liige Veiko Veskimäe.
- Verston Ehituse juht Veiko Veskimäe uuel Tartu maanteel asfalteerimistöödel. Foto: Andras Kralla
Veskimäe sõnul usuvad nad sellesse, et kahe ettevõtte – Eesti Teede ja Verstoni – masinate ja inimeste liitmisel edu kasvab.
“Teede-ehitus kestab tavaliselt varakevadest hilissügiseni, aga tee hooldajatel on kõige kiiremad ajad talvel – sealt kahe ettevõtte liitmisest sünergia tekibki,” märkis Veskimäe.
Ta lisas, et traditsiooniliselt ongi teede hooldamine ja ehitus liidetud ühe ettevõtte alla. Seeläbi saavad töötajad ja masinad aasta läbi tegevuses olla.
Lisaks nentis Veskimäe, et on viimastel aastatel jõudsalt kasvanud ja ehitanud riigile olulisi objekte: näiteks Tallinnas Reidi tee, Tartu maantee Kose–Võõbu neljarajaline lõik, Kommunismiohvrite Memoriaali taristu ja Tallinna ning Ämari lennujaama laiendused.
“Saame nüüd samale tellijale pakkuda märksa laiemat teenust,” lisas ta.
Rahandusministeerium teatas täna, et Eesti Teede parima ostupakkumise tegi Verston Holding 19,7 miljoni euroga, mis oli 3 miljoni eruo võrra kõrgem pakkumuse alghinnast.
Pakkumusest võttis osa ka Urmas Sõõrumaa ettevõte Signaal, kelle pakkumine oli kõige lähemal alghinnale. Sõõrumaa hinnangul oli alghind 16,9 miljonit eurot parajalt krõbe ja täna rääkis ta Äripäevale, et ei kurvasta kaotamise pärast.
"Praegusel hektel on täpselt nii, et tublid teedeehitajad võitsid pakkumuse," ütles Sõõrumaa.
Verston Holdingul kolm omanikku
Verston Ehituse omanikud on võrdselt 45 protsendiga Veiko Veskimäe ja Erkko Saluste ning 10 protsendiga Ragnar Klavan.
Verston Holding OÜ on valdusfirma, mis asutati 2017. aastal. Verston Holdingule kuulub 60% Haart Ehitusest OÜ ja 100% Verston Ehitusest. Kui esimese ettevõtte peategevusala on üldehitus ja viimistlustööd, siis teisel teede-ehitus ja asfaltbetooni tootmine. Verston Ehitus OÜ alustas tegevust 2010. aastal Paides.
Verston Holdingu käive oli 2018. aastal 32 miljonit eurot, aasta varem oli ettevõtte käive 14,2 miljonit eurot, see oli ka ettevõtte esimene tegutsemisaasta ja jäi pisut täisaastast lühemaks. Verston Holding jäi 2018. aastal kahjumisse, ärikahjum oli 147 679 eurot. Aasta varem oli Verston Holding 1,2 miljoni euroga kasumis.
Eesti Teede käive kahanes
Riigifirma Eesti Teed käive kahanes eelmisel aastal 2 miljoni euro võrra.
2018. aastal puhaskasumi real miinust näidanud ettevõte kasseeris eelmisel aastal üle miljoni euro suuruse kasumi, riik võtab dividendina välja 3,4 miljonit eurot.
Ettevõtte puhaskasum oli mullu 1,2 miljonit eurot, aasta varem jäi Eesti Teed üle 0,6 miljoni euro suurusesse kahjumisse. Tegevuskasum oli siiski ka mullu ligi 40 000 euroga plussis.
Eesti Teede põhiline tegevusvaldkond on suvine ja talvine teede korrashoid. Ettevõte tegeleb teede ehituse, remondi- ja korrashoiuga üle Eesti. AS Eesti Teed asutati 2012. aastal varem turul tegutsenud viie teehooldele spetsialiseerunud äriühingu AS Pärnumaa Teed, AS Tartumaa Teed, AS Võrumaa Teed, AS Virumaa Teed ja AS Saaremaa Teed liitmise tulemusel.
Seotud lood
Lisatud Urmas Sõõrumaa kommentaar
ASi Eesti Teed parima ostupakkumise tegi Verston Holding OÜ 19,7 miljoni euroga, teatas majandusministeerium, hankel Signaaliga osalenud Urmas Sõõrumaa väga kurb ei ole.
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.