Meditsiinisüsteem on üle koormatud, viiruse leviku kasvutrend jätkub, vaktsiin võib jõuda Eestisse aasta lõpus, 90% nakatunutest on sümptomitega – terviseamet andis ülevaate viiruse levikust Eestis.
- Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles, et pärast riskigruppidele vaktsiini jagamist on see kättesaadav kogu elanikkonnale. Foto: Liis Treimann
Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles täna terviseameti pressikonverentsil, et tänane uus viirusesse nakatumise rekord ei anna alust arvata, et viirusepuhangu selgroog oleks murtud või et võiksime ennast kindlamalt tunda. "Homme valitsus kindlasti arutab ja otsustab veel meetmete puhul," ütles Kiik. Ta lisas, et kuigi Suurbritannia asub juba inimesi vaktsineerima, siis Eesti vaktsiinidest ilma ei jää.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänavu kümne kuuga on COVID-19 patsientide ambulatoorne ja statsionaarne ravi kokku maksma läinud 4 miljonit eurot.
Lätis läheneb haiglaravi vajavate COVID-19 patsientide arv kriitilisele piirile, mistõttu peavad sealsed haiglad panema valmis plaan B, vahendab Läti rahvusringhääling.
Esimesed koroonavaktsiinid võivad saada Euroopa Liidu müügiloa aastavahetuseks ning esimesed tarned jõuda Eestisse jaanuaris, teatas sotsiaalministeerium.
Põhja ja Lõuna meditsiinistaapide juhid Peep Talving ja Joel Starkopf kutsuvad avalikkust üles vähendama kontakte koroonaviiruse leviku piiramiseks.
Kuigi Haapsalu Uksetehase nime järgi võiks arvata, et tegemist on uksetootjaga, siis tegelikult valmistatakse Haapsalu külje all Uuemõisas ka aknaid. Ettevõte on keerulised ajad edukalt üle elanud ja tänavu plaanib avada esindussalongi ka Tartus.