Vähe valikuid: Eesti peab reedeks otsustama globaalse tulumaksuga ühinemise
Reedeks on vaja valitsusel otsustada, kas ühineda 130 riigi algatusega luua üleilmne ettevõtete tulumaksumiinimum, millele Eesti seni on senimaani öelnud „ei“.
Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus tõdeb kirjas tööandjatele, et globaalse tulumaksu vastu võitlemiseks väga palju ruumi enam pole jäänud. Foto: Liis Treimann
Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus saatis eile tööandjate keskliidule kirja, kus annab põhjaliku ülevaate, millises seisus on Eesti globaalse tulumaksu küsimusega. Kirjast selgub, et Eesti katsed endale erandit kaubelda on suuresti liiva jooksnud.
USA kaubandusminister Gina Raimondo tõdes, et kuigi Eesti efektiivne maksusüsteem on siin justkui rahvuslik uhkus, tuleks mõista, et 30 aastaga kiirelt arenenud majandusena on Eestil välisettevõtetele pakkuda rohkemat kui vaid maksusoodustused.
Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) hiljutisel virtuaalsel tippkohtumisel kiideti heaks globaalne minimaalne ettevõtete 15% tulumaks, vahendavad Financial Times ja Wall Street Journal.
Riigikogu rahanduskomisjoni liige ning endine rahandusminister Aivar Sõerd nentis, et globaalne tulumaksumäär, mille kehtestamisele on Eesti vastu ja ootab erandit, soosib selgelt suuri riike.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.