Mitu vanalinnas tegutsevat restoraniomanikku leiavad, et nad jäid kevadel alusetult EASi toetusest ilma ja pöördusid õigluse jaluleseadmiseks kohtusse. EAS on aga enda sõnul järginud täpselt valitsuse ja ministeeriumi juhiseid.
Restoraniärimees Sten-Erik Jantsoni hinnangul on EAS käitunud koroonatoetuste jagamisel ebaõiglaselt. Foto: Liis Treimann
„EASi meede oli ju tehtud Tallinna vanalinnas tegutsevate restoranide toetusmeetmena, aga millegipärast käsitleti seda Tallinna vanalinnas tegutsevate ettevõtete toetusmeetmena,“ rääkis restoraniärimees Sten-Erik Jantson, kes toetusest ilmajäämist kahe firmaga kohtusse vaidlustama läks. Ta lisas, et selle olukorra tõttu jäi vanalinnas toetuseta kümmekond ettevõtet.
Kahe nädala eest kehtestatud piirangutega seoses käivitusid tänasest mitu EASi ja KredExi taotlusvooru, mis on mõeldud raskustes ettevõtete toetamiseks.
Välisturistidele suunatud Tallinna vanalinna ärides haigutab jätkuvalt tühjus, mistõttu on võrreldes mullusega pindade pakkumine isegi suurenenud, teatab Pindi Kinnisvara oma kuuülevaates.
Raskel kriisaastal tundsid turismiettevõtjad korduvalt solvumist valitsuse suhtes ning vaatasid altkulmu ka üksteise poole, kui nägid ebaõiglust toetusraha jagunemisel. OKO Restoranide ühe omaniku Martti Siimanni jaoks läks emotsioonide virvarr nii suureks, et jaanuaris andis ta endale uusaastalubaduse: tänavu enam ei vihasta ega solvu.
Koroonakriisi tagajärjel on riski all olevate ettevõtete hulk mitmes sektoris kasvanud tavapärasega võrreldes kahekordseks, kuid see on isegi hea tulemus.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.