Euroopa Liidu välisministrid määravad homme piirikriisi korraldajatele sanktsioonid
Homme kogunevad Euroopa Liidu välisministrid, et laiendada Valgevene valitsusele ja sellega seotud isikutele kehtestatud majandussanktsioone. Rahaliselt vastu näppe võivad saada ka Vene ja Türgi lennufirmade ning reisibüroode juhid.
Poola ja Valgevene piirile jõudnud sadade migrantide seas on nähtud liikumas ka maskides inimesi. Kui migrandid üldiselt enda isikut taoliselt ei varja, siis on Poola piirivalve ja luureteenistused kahtlustanud, et maskis isikud võivad olla Valgevene julgeolekutöötajad, kes organiseerivad piiriületuskatseid ja muid provokatsioone. Foto: AFP/Scanpix
Kui varasemalt on sanktsioneeritud ennekõike Valgevene juhtidega seotud isikuid, siis homme võivad piirangud kaela saada ka migrantide impordiga tegelenud reisibürood ja lennufirmad, teatas Euroopa Komisjoni välispoliitika volinik Josep Borell, vahendab Reuters.
Minister Andres Suti plaan välistöötajate riiki tulemist liberaliseerida võib pakkuda paljudele ettevõtetele hingetõmberuumi, aga puhtinimlikult tuleks alustada lihtsalt kvoodi suurendamisega. Paraku ei ole see poliitiliselt võimalik, nenditakse „Äripäev eetris“ raadiosaates.
Poola ja Valgevene piiril toimuvat käsitledes on tähtsaim hoida fookust. Küsida ja pidada meeles, kes teeb, mida teeb ja miks teeb. See aitab olukorras navigeerida ning vältida enda ära kasutada laskmist, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Poola ametivõimud süüdistavad Valgevenet suure vastasseisu tekitamises ja teatasid, et on mobiliseerinud täiendavaid sõdureid, kuna sotsiaalmeedia näitas sadade migrantide liikumist Poola piiri poole, kirjutab Reuters.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.