Minister Andres Suti plaan välistöötajate riiki tulemist liberaliseerida võib pakkuda paljudele ettevõtetele hingetõmberuumi, aga puhtinimlikult tuleks alustada lihtsalt kvoodi suurendamisega. Paraku ei ole see poliitiliselt võimalik, nenditakse „Äripäev eetris“ raadiosaates.
- Ukrainast saabunud võõrtöölise pass. Pilt on illustreeriv. Foto: Liis Treimann
Seda, kas miljoniarendused teevad Tallinna linnahalli seekord suupäraseks, kas sotsiaaldemokraatidel on mõtteid ja isegi inimesi pealinnas midagi ära teha ning kas Valgevene peab sõda või peaks Euroopa püüdma lahendada humanitaarkriisi, arutasid Kristjan Pruul, Urmas Jaagant ja Karl-Eduard Salumäe.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kas tahtlikult või mitte, igatahes ütles minister Andres Sutt eelmisel nädalal avalikult välja, et riik plaanib võõrtööliste Eestis töötamist lihtsamaks teha. Kuigi ministri sõnad on kõlanud, hoiavad plaani ettevalmistavad ametnikud detaile aga kiivalt endale.
Huvi on välja näidanud neli suurt ettevõtet
Järgmisel kevadel kavatseb Tallinna linn välja kuulutada hanke linnahalli rekonstrueerimiseks avaliku ja erasektori finantseerimise toel, tõenäoliselt saavad pakkumise osaks ka linnahalli ümbritsevad tühjad krundid. Eelarves vabaneva raha saaks aga suunata Tallinna Haigla suurprojektile.
Lootus näha Tallinnas kohalike valimiste tulemusel värskeid tuuli polnud määratud täituma. Viimase naela soovide kirstu lõi teisipäeval allkirjad saanud koalitsioonileping, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Poliitikavaatleja Karmo Tüür rääkis hommikuprogrammi intervjuus ärevatest sündmustest Poola-Valgevene piiril.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.