Riigile kuuluva jaotusvõrguettevõtte Elektrilevi töö on allapoole igasugust arvestust – igasuguse liitumise valmimine võtab aega aasta kuni kolm, kritiseeris taastuvenergia ettevõtte Sunly juht Priit Lepasepp Äripäeva raadio saates "Kuum tool".
- Elektrilevi juht Mihkel Härm möönab, et ajad liitumistel venivad, kuid paljuski objektiivsetel põhjustel. Foto: Andras Kralla
Eesti Päikeseelektri Assotsiatsiooni juht Andres Meesak ütles Äripäeva energiakonverentsil, et jaotusvõrk on sisuliselt tootmisvõimsust täis. „Groteskne on see, et meil on energiatõhususe direktiiv hoonetel, kõik uued hooned peaksid olema liginullenergia- või nullenergiahooned, neile on katusele projekteeritud päikesepaneelid, aga kui esitada võrguliitumise taotlus, siis selle tootjaliitumise – räägime korterelamust – menetlemine võtab aega kuid, kauem kui ehitusloa menetlemine kohalikus omavalitsuses,“ kirjeldas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riiklik jaotusvõrguettevõte Elektrilevi tõstab alates 1. märtsist 3 protsenti võrgutasu, see tõuseb 3 sendilt kilovatt tunni eest 3,1 sendile (31,4 eurole megavatt-tunni eest).
Uute Euroopa energeetikadirektiividega seoses peab vahe võrguhaldurite ning tavapäraselt riigi omandis olevate elektri suurtootjate vahel kasvama üha suuremaks, see ootab ees ka Eesti Energia tütarfirmat Elektrilevi. Ettevõte kontsernist kuhugi ei lähe, aga selle nõukogu tuleb edaspidi määrata iseseisvalt.
Lähiaastail kasvatab taastuvenergiaettevõtte Sunly oma mahte tänaselt 131 megavatilt kaks korda. Ettevõtte juht Priit Lepasepp rääkis intervjuus Äripäeva Raadiole, et see pole veel kõik ja ettevõte plaanib seatud kasve ületada.
Meil seisavad ees paarkümmend aastat intensiivseid investeeringuid energiamajandusse, kirjutab Eesti Päikeseelektri Assotsiatsiooni juht Andres Meesak Äripäeva Infopanga energeetika aastaraportile antud kommentaaris.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.