"Toetame raha ja teenustega; kui vaja, saadame lennuki, kui vaja, majutame"
Eesti ettevõtjad annavad Ukrainale otsest rahalist abi ja pakuvad tasuta teenuseid, juhid on pöördunud ka oma töötajate poole, et koos olukorda ja tegevusi arutada, selgub Äripäeva arvamustoimetuse küsitlusest.
Eestis on meeleavaldajad näidanud toetust Ukraina elanikele Venemaa rünnakute taustal. Ka paljud Eesti ettevõtjad ja juhid on valmis andma abikätt. Foto: Liis Treimann
Äripäev küsis Eesti juhtidelt, ettevõtjatelt ja arvamusliidritelt, mida sõda Ukrainas teie jaoks muudab? Mida te kujunenud olukorras oma ettevõttes või organisatsioonis plaanite teha või olete juba teinud? Kas teil on ideid või nõuandeid, kuidas Eesti inimesed, valitsus ja ettevõtted saaksid ukrainlasi aidata?
Ainult sõnadest ei piisa – Tallinn on juba eraldanud 25 000 eurot Ukraina Punasele Ristile, toetasime Ukraina kogukonna korraldatud kontserti ja oleme valmis toetama ka teisi heategevusorganisatsioone, kirjutab Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart (Keskerakond) vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
R-Kioski, Caffeine'i kohvikute ja Lehepunkti omanik Norras otsustas, et lõpetab kõigis neile kuuluvates Baltikumi ettevõtetes Venemaa ja Valgevene päritoluga kaupade müügi ja levitamise seoses Venemaa sõjalise agressiooniga Ukraina vastu.
Mõistes hukka Venemaa sõjalise agressiooni Ukraina vastu, lõpetavad PHH Groupi müügiplatvormid ja e-poed, sealhulgas Kaup24 ning Hansapost, Venemaal ja Valgevenes toodetud kaupade müügi.
Jaekaubandus liigub üha enam digitaalsete lahenduste suunas, kus e-poed mängivad olulist rolli. “E-kaubanduse Liidu andmetel kasvas e-kaubandus ainuüksi eelmisel aastal 20%, moodustades kogu kaubandusest veerandi,” rääkis SEB ärisegmendi müügijuht Riho Treumuth.