Maailma naftaturul võib pakkumine väheneda järgmise kahe kuu jooksul miljoni barreli võrra päevas, sest Kesk-Aasiat ja Musta merd ühendav naftajuhe on Venemaa väitel tormikahjude tõttu rivist väljas.
Analüütikute sõnul tekitab küsimusi ajastus, mil Caspian Pipeline Consortium (CPC) 1500 kilomeetri pikkuse torujuhtme rivist välja jäämisest teatas, sest Lääne partneritel pole olnud võimalik kahjudega tutvuda, kirjutab Financial Times.
Euroopa Liidu välisministrid jäid esmaspäeval eri arvamusele selles, kas ja kuidas kehtestada sanktsioone Venemaa tulusale energiasektorile seoses Ukrainas sõdimisega, Saksamaa leidis, et liit on liiga sõltuv Venemaa naftast, et embargo kehtestada, kirjutab Reuters.
Kuigi sõda Ukrainas on nüüdseks kestnud juba ligikaudu terve kuu, tarnib Venemaa veel rohkem maagaasi läbi Ukraina ning Moskva maksab endiselt Kiievile täismahus tarnete eest Euroopasse, vahendab Bloomberg.
Euroopa Liidu riigid kaalusid ühinemist USAga Venemaa naftaembargo raames: Nafta hind tõusis esmaspäeval üle 4 protsendi, Brenti toornafta hind tõusis üle 112 dollari barreli kohta.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.