Žürii valis välja kolm Eesti tippjuhti, kelle seast selgub 20. mail Pärnu juhtimiskonverentsil tänavune parim juht. Sel aastal on finaalis LHV juht Madis Toomsalu, Häirekeskuse juht Kätlin Alvela ja Enefit Greeni juht Aavo Kärmas.
- LHV juht Madis Toomsalu (vasakul), Häirekeskuse juht Kätlin Alvela ja Enefit Greeni juht Aavo Kärmas. Foto: Äripäev
"Selle konkursi nominendiks saavad juhid, kes kasutavad oma nime, sõna ja häält ka organisatsioonist väljaspool. Nad teevad teistest, oma organisatsiooni ära juhtivate juhtidega võrreldes nii-öelda ühe sammu lisaks. Selle teema üle oli žüriil pikk arutelu," selgitas žüriis osalenud Coop Panga juht Margus Rink, kes pälvis parima juhi tiitli eelmisel aastal. "Oli rida kandidaate, keda hinnatakse organisatsiooni sees, aga me ei ole nendest midagi kuulnud. Valitud kolmik aga kasutab nii nime, sõna kui häält."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üheksandale parima juhi konkursile esitati 41 nime. Seejuures ei olnud kandidaatide esitajad kiidusõnadega kitsid – kolleegid on võtnud vaevaks kirjeldada pikalt ja põhjalikult, miks just nende juht on parim.
Aavo Kärmas soovis saada presidendiks
Enefit Greeni juht Aavo Kärmas soovis saada presidendiks. Naljaviluks välja käidud mõtte kohta ütleb ta aastaid hiljem, et "ära iial ütle iial".
Häirekeskuse juht Kätlin Alvela leiab, et tippjuht on iseendaga tihti ihuüksi ning peab seetõttu ise looma omale tarkade nõuandjate ringi, kellega end tugevamaks kasvatada ja lihvida. Tal endal on lisaks juhtimisnõustajale ka isiklik psühholoog ja psühhiaater. Oma unelmate meeskonnast võib ta tänavu aga ilma jääda.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.