Teleprodutsent Kaupo Karelsoni kunstikogu tuumaks on naismotiiv. Kunstihuviline Kaari Koch uuris temalt Äripäeva uues ajakirjas Noobel, kuidas niisugune kollektsioon sündis, kuid juttu tuli ka näiteks sellest, kes on Karelsoni meelest eesti kunsti tulevikutegijad.

- Kõige esimeseks teoseks oma kogus peab Kaupo Karelson Uku Masingu 1956. aastal valminud akti.
- Foto: Liis Treimann
Kaupo Karelsoni üks esimesi ja eredamaid kunstiga seotud mälestusi pärineb lapsepõlvest. Toonases Tartu II keskkoolis, nüüdses Miina Härma gümnaasiumis sattus noormees õppima teadus- ja kultuurihuviga klassi. Juba 4.–5. klassis hakkasid klassivend Aleksander Lusti pool toimuma temaatilised kultuuriõhtud – pühendatud muusikale, ajaloole ja kunstile. Vaatamata sellele, et Karelsoni huvide ringi kuulusid pigem reaalained, jättis Madalmaade maalikunstnik Hieronymus Boschile pühendatud teemaõhtu tänaseni kestva mälestuse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänapäeva noortele seatakse tihtilugu kõrged ootused – tuleb olla kiire õppija, kohanemisvõimeline ning tark ajakasutaja. Kui sellele lisada siht saavutada edu nii õpingutes kui ka tippspordis, tekib valem, mida vähesed suudavad tasakaalustada. Just seda kombinatsiooni nimetatakse kaheseks karjääriks, mis on tänapäeva üheks arengusuunaks noorsportlaste karjääri kujundamisel.