Põhilised probleemid Eestis on hinnatõus ja otsuste langetamine. Viimane peaks aitama inimestel inflatsiooniga toime tulla, kuid vältima hinnatõusu õhutamist.
- Edaspidi tuleks energiatoetusi välja maksta sissetulekute järgi, soovitas IMF-i delegtsiooni juht Cheikh Anta Gueye. Foto: Andras Kralla
Niimoodi võiks kokku võtta rahvusvahelise valuutafondi (IMF) Eestis-käigu järeldused. Täpsemalt ootavad rahvusvahelised eksperdid, et Eesti majanduskasv naaseb peatselt 2-3% juurde. Praegu on kindlasti üks suuremaid märksõnu hinnatõus, mis IMFi analüüsi järgi ulatub tänavu isegi 16 protsendini ehk märkimisväärselt kõrgemale, kui arvestati näiteks rahandusministeeriumi kevadises majandusprognoosis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuivõrd inimeste ostujõust viiendiku, vaesematel isegi kolmandiku viinud hinnatõus on põhjustatud peamiselt Eestist väljaspool tekkinud põhjustest, napib ka võimalusi, kuidas seda siin kohapeal pidurdada.
Vene turg ei toimi vähemalt kümme aastat
Suurettevõtja Jüri Käo võrdles Eesti majanduse olukorda Ameerika mägedega - sa ei tea, mis sind järgmise kurvi taga ootab. Metsiku inflatsiooni ja muutuste ajal on Käo sõnul kõige olulisem tegutsemine ja kohanemine.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.