Mis toimub aktsiaturgudel, kuidas kriisis raha mitte kaotada ja millised nipid tulevad abiks säästmisel, olid jaaninädalal kuulajate meelisteemad.
- Investor Jaak Roosaare rääkis saates "Kuum tool", milleks investorid võiksid vaimu valmis panna. Foto: Liis Treimann
Lisaks sellele huvituti olukorrast Ukrainas ja sellest, mis toimub kinnisvarahindadega meie väikelinnades ja maakohtades.
Nädala 5 kuulatuimat saadet:
Jaak Roosaare soovitab investoril külmaks dušiks valmistuda
Investorid Kristi Saare ja Jaak Roosaare rääkisid saates, kuidas investeerida langeval turul. Roosaare hinnangul pole põhi veel käes ja eelmise kriisi õppetunnina plaanib ta ostmisega veel oodata.
Milliseid muutuseid on nad enda portfellides teinud, kuhu investeerivad ja kuhu mitte, kuidas ajastamise jumal naeratanud on, miks soovitavad vaba raha hulka suurendada, kuidas kriisis investeerimisel vigu vältida ja millist nõu jagavad langusest häiritud investeerimishuvilistele, kuuleb samuti saatest.
Kuula saadet "Kuum tool" siit:
Jaak Roosaare soovitab investoril külmaks dušiks valmistuda
Praktilised soovitused, mis aitavad hoobilt säästa 30% kuludest
Kõrge inflatsioon ja rallivad hinnad annavad põhjust jälle rääkida raha säästmisest ning tänases keskkonnas on iga sääst abiks suurema puhvri loomiseks või uute investeeringute tegemiseks.
Saates käis külas Swedbanki rahaasjade teabekeskuse juht ja populaarse Facebooki grupi Kogumispäevik üks eestvedajatest Mari-Liis Jääger, kes jagas praktilisi säästunippe, millega säästad koheselt 20-30 protsenti oma kulutustest.
Kuula saadet "Investor Toomase tund" siit:
Praktilised soovitused, mis aitavad hoobilt säästa 30% kuludest
Rainer Saks: Venemaa ründe ulatus Ukrainas on muutunud mikroskoopiliseks
Julgeolekuekspert Rainer Saks rääkis, et võrreldes aprilliga, mil Venemaa rünnaku rinne Ukrainas ulatus põhjast lõunani, on Vene vägede ründe ulatus kahanenud mikroskoopiliseks, kuna peale tungitakse ainult 150-200 kilomeetri pikkusel lõigul.
Saks tegi hommikuprogrammis ülevaate, milline on olukord Ukrainas sõja lõuna- ja idarindel ja millised on olnud Ukraina ja Venemaa viimase aja võidud. Samuti selgitas ta, miks oleks Venemaal praegu väga keeruline vaherahuni jõuda ning rääkis, millist raskerelvastust oleks Ukrainal kõige enam vaja ja miks see on viibinud.
Kuula hommikuprogrammi intervjuud siit:
Rainer Saks: Venemaa ründe ulatus Ukrainas on muutunud mikroskoopiliseks
Börsikaupleja: näen paremaid teenimisvõimalusi just langeval turul
USA aktsiaturul aktiivselt kauplev Janeli Ruusmann märkis intervjuus, et tema jaoks pole vahet, kas turg liigub alla või üles, pigem leiab ta teenimisvõimalusi just langeval turul.
Ruusmanni sõnul ei ole tal märkimisväärset pikaaegset investeerimisportfelli, ent kuna ta tegeleb ka lühikeseks müügiga, pole turulangused tema tootlust seni oluliselt muutnud. Aasta algusest on tema portfelli tootluseks 35%.
Kuidas läks tema eelmisel nädalal võetud suurema võimendusega positsioon naftasektoris, kuidas üldse lühikeseks müük käib, miks oli turulangust Ruusmanni sõnul juba ammu ette näha ning milline vahe võiks olla investoril ja kauplejal, kuuleb samuti intervjuust.
Kuula hommikuprogrammi inervjuud siit:
Börsikaupleja: näen paremaid teenimisvõimalusi just langeval turul
Elu väljaspool suuremaid linnu: aastaga korterid kolm korda kallimad
Kui Klooga-Aedlinnas Harjumaal maksid aasta-poolteist tagasi kahetoalised korterid keskmiselt 20-30 tuhat eurot, siis praegu müüakse vähegi saadaolevad korterid asulas minimaalselt 50-60 tuhande eest, toob kinnisvarasaates välja Uus Maa Maakri maakler Ketlin Jundas.
Saates toome sarnaseid hinnanäiteid lisaks Harjumaale välja ka teiste asulate osas nii Lääne-Virumaalt kui Raplamaalt.
Korteritele lisaks räägime saates pikemalt ka maamajade hindadest. Väikelinnadest ja maakodudest kõnelevas saates on Ketlin Jundase kõrval saatekülaline Uus Maa Maakri büroo maakler Meelis Paldre.
Kuula saadet "Uus Maa kinnisvarasaade" siit:
Elu väljaspool suuremaid linnu: aastaga korterid kolm korda kallimad
Seotud lood
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.