Haridusministri tagasiastumisega oleks valitsus kuni uue ministri leidmiseni kaotanud otsustusvõimelisuse. Foto: Andras Kralla
Peaministri sõnul ei vii ta Liina Kersna tagasiastumise avaldust veel lähiajal presidendile, sest praeguses olukorras on mõistlik ära oodata, kuhu jõuame koalitsioonikõnelustega. „Seni, kuni pole uues koalitsioonis kokku lepitud, ei ole mõtet panna ametisse uut ministrit. Seni jätkab Liina Kersna haridus-ja teadusministri ülesannete täitmist,“ lausus Kallas.
Riigiprokuratuur alustas kriminaalmenetluse uurimaks möödunud aasta oktoobris sõlmitud kiirtestide hankelepingu sõlmimise asjaolusid. Haridus- ja teadusminister Liina Kersna (Reformierakond) ütles ERRile, et astub sellega seoses ametist tagasi.
Keskerakonna fraktsioon koos EKREga umbusaldab haridus- ja teadusminister Liina Kersnat. Keskerakonna fraktsiooni esimehe Jaanus Karilaiu sõnul on Liina Kersna oma tegevuses ebaõnnestunud.
Mullu sügisel korraldatud mitmemiljonised lepingud, millega koolidesse koroona kiirteste hangiti, tekitasid küsimusi ja pahameelt algusest peale, kuid lisaks konkurentidele mõruda meele toomisele oli see ka vastuolus seadusega.
Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ei salga, et eelmisel nädalal palju kriitikat saanud riigihankest, millega koolidele saadi koroonaviiruse kiirtestid, on palju õppida.