Kriisis Saksamaa vähendab sooja vett ja valgustust
Saksamaa piirab sooja vee kasutust, vähendab tänavavalgustust ja sulgeb ujulaid, sest energiakriisi mõju hakkab levima tööstustest kontoritesse, puhkekeskustesse ja kodudesse, kirjutab Financial Times.
Mõned sakslased peavad hakkama ootama kindlaid aegu, et minna sooja veega duši alla.
Foto: Reuters/Scanpix
Saksamaa tegi eelmisel kuul olulise sammu, kui hakkas piirama gaasi kasutust. See oli riigi päästeplaani teine faas, mille käivitas majandusminister Robert Habeck. "Olukord gaasiturul on pingeline ja kahjuks me ei saa anda kindlust, et see ei või minna halvemaks," märkis ta teisipäeval. "Me peame olema valmis, et olukord läheb kriitiliseks."
Eesti Gaasi klientidele on aasta lõpuni tarned tagatud ja küllap pääseme ka normeerimisest. "Hädaolukorda ei ole." Samal ajal on gaasi hind ettevõtte värske juhi sõnul kasvanud keelavalt kalliks ja Eesti tarbimine vähenebki.
Saksamaa majandusminister Robert Habeck lubas välja aidata iga Saksa energiettevõtte, kes peaks raskustesse sattuma Venemaa põhjustatud gaasitarnete vähendamise pärast, vahendab Bloomberg.
Soome riigi enamusosalusega ja Helsingi börsil noteeritud energiafirma Fortum saab suure tõenäosusega miljardeid eurosid kahju tütarfirma Uniper kaudu, vahendab Helsingin Sanomat.
Värske Freedom24 analüüs toob välja, et Balti riikide – Eesti, Läti ja Leedu – investorid jälgivad aktiivselt globaalseid trende tehisintellekti, tehnoloogia ja krüptovaluutade vallas, kuid samas avalduvad neil selged rahvuslikud eelistused ja erinevad investeerimisstrateegiad. Eesti investorid paistavad silma lähenemisega, mida iseloomustab eklektilisus ja kõrge risk, samal ajal näitavad nende Balti naabrid vastandlikke tendentse spekulatiivsete ja tasakaalukamate strateegiate suunas.