Eesti ettevõtjate koostöö Ukraina inimeste ja firmadega on juba stabiliseerunud ning nüüd võetakse sõja puhkemisega kaotatud aega järjest tagasi.
- Võru mööblifirma Wermo poole pidi Ukrainast kaubalaadung sõitma hakkama täpselt 25. veebruaril. Mõistagi seda kaupa ei tulnud. Wermo juhatuse liige Raul Vene ütles, et see oli esimene sõja mõju, mida nemad otseselt tundsid. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees / Scanpix
Ettevõtetele müügilahendusi pakkuval Fontaktil on Ukrainast pärit arendustiim, kellest paljud elavad nüüdseks Eestis. Sõja puhkedes oli meeskonnaliikmete jaoks töö või projekti valmimine tähtajaks täiesti teisejärguline küsimus, tõdes tegevjuht Siim Salme. "Inimesed peavadki eelkõige hoolima iseendast ja oma perest," ütles ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Varem Venemaaga koostööd teinud ettevõtjad räägivad, et on ise suhted agressorriigiga katkestanud, kuid turul liigub varjatud teid pidi ikkagi Venemaa keelatud toodangut.
Ukraina sõja mõjud on käes ja tekitavad pea kõikide sektorite ettevõtjatele ohtralt muresid. Ümber tuleb mõelda, kust saada toorainet ja materjali, kuidas tulla toime meeletu hinnatõusuga ja kuidas teha muutusi, kui miskit pole võimalik prognoosida.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.