Eelmisel nädalal sai Lätist kuues riik, mille jaoks on Venemaa gaasikraanid juba täiesti kinni keeranud. Läti oli niikuinii plaaninud järgmise aasta jaanuarist Vene gaasist loobuda ja terve Euroopa Liit valmistub niikuinii selle väljavahetamiseks. Aga...
- Alexela LNG-tankla avamine 2019. aastal. Tänavu jaanuarist kuni juunini sai LNGst esmakordselt peamine Euroopa Liitu tarnitav gaasiliik. Foto: Liis Treimann
Euroopa riigid on võtnud endale kohustuse vähendada gaasitarbimist 15% võrra, ent isegi kui see ambitsioonikas eesmärk saavutatakse, on Euroopal endiselt gaasipuuduse oht. Põhjus peitub selles, et alternatiivid Venemaa toorainele on kallid või raskesti kättesaadavad. Vaatame lähemalt kolme alternatiivi ja nendega seotud probleeme.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vene gaasifirma Gazprom teatas laupäeval, et on lõpetanud gaasi tarnimise Lätti, süüdistades riiki ostutingimuste rikkumises, kirjutab Reuters.
Kes kaotab võimalikus gaasisõjas rohkem, kas Venemaa või Euroopa Liit? Venemaad ja Gazpromi ootaks sissetulekute vähenemine, kuid Euroopa Liidus võib gaasi hind selle peale veel mitu korda tõusta ja kõigile ei pruugi seda ka jaguda.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.