Sanktsioonid suruvad diislikütuse hinna üles, kuid selle puudust ei paista
Talvised sanktsioonid Vene naftatoodetele, majandussurutis, madalad laovarud: faktoreid, mis diislikütuse hinda ühele või teisele poole võiksid suruda, on mitmeid, kuid ükski neist ei näita, et talvel võiks tulla sellest puudus.
Murepilved Euroopa diislikütuse varude pärast juba tõusevad, aga senised liikumised turul talvist puudujääki ei ennusta. Foto: Andras Kralla
"Loode-Euroopas on diislikütuse varud enne talve harukordselt madalal," hoiatas Bloombergi uudis. See käib samamoodi ka kütteõli ja laevakütuse kohta ning uudistekanaliga kõnelenud kauplejad tõdesid, et peatselt algab sügisene varude kasutamise periood, kuid see on harukordselt madalalt tasemelt.
Paljud Saksamaa ettevõtted koostavad energiasäästuprogramme, et kaitsta end gaasikriisi peatse süvenemise ja täiendavate elektririskide eest. Mõnel Saksamaa ettevõttel õnnestubki ehk gaasitarbimist poole võrra vähendada ja asendada see taastuvenergiaga.
Eelmisel nädalal sai Lätist kuues riik, mille jaoks on Venemaa gaasikraanid juba täiesti kinni keeranud. Läti oli niikuinii plaaninud järgmise aasta jaanuarist Vene gaasist loobuda ja terve Euroopa Liit valmistub niikuinii selle väljavahetamiseks. Aga...
Kriisiraportis saavad sõna Soome, Taani, Leedu, Läti ja Sloveenia
Äripäev küsis eri riikide majandusväljaannete peatoimetajatelt ja ajakirjanikelt, milline paistab nende riigis majandusmeeleolu. Kuidas ettevõtjad vastu peavad ning millest rahvas räägib?
Tarbijahinnaindeks tõusis juulis eelmise aastaga võrreldes 22,8 protsendini, kaubad kallinesid 17,7 protsenti ja teenused 33,1 protsenti, teatas statistikaamet.
Investeeringud kestlikesse lahendustesse hõlmavad enamat, kui oleme seni harjunud mõtlema, rääkis LHV jaepanganduse ettevõtete finantseerimise osakonna juht Marko Kiisa.