Möödunud suvest püstloodis kasvanud ruutmeetri hind Tallinna korteriturul näitas juulikuus lõpuks rahunemise märke. Juulis maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2935 eurot.
Aastaga 24% ülespoole kapanud ruutmeetri hind juulis võrreldes juuniga taandus pisut. Foto: Andras Kralla
Tallinnas tehti 864 korteritehingut ehk 9 protsenti vähem kui eelnenud kuul. Aastases võrdluses on meil endiselt 15protsendiline tõus, ka ruutmeeter maksab 24% rohkem kui aasta tagasi, selgub maa-ameti ülevaatest. "Vaatamata rahulikumale suveperioodile, püsib pealinna suvine korteritehingute arv kõrgem kui koroonaeelsel ajal. Esmamüük moodustas pealinna korteritehingutest ligi kolmandiku," teatas amet.
Teise kvartali tulemustest teatanud Tallinna börsi kinnisvara- ja ehitussektori ettevõtetel nähakse nii analüütiku kui ka investori poolt järgmisel kahel kvartalil tugevaid tulemusi, kuid Nordeconi taastumise taga nähakse siiski ka probleeme.
Ehkki müümata uusarendusi praktiliselt pole ning seetõttu ei lasu arendajatel survet hinda alandada, leiab Hepsori juhatuse liige Henri Laks siiski, et väike hinnakorrektuur pole võimatu.
Elukondliku kinnisvara hind on tõusnud sinna, kus paljude ostjate jõud enam üle ei käi, praegu hoiab turgu tugev defitsiit, kuid sellele võiks sügisest juba uut kergendust loota, pakuvad mitmed Eesti kinnisvaraturu nimekad tegijad.
Börsifirma Arco Vara juht Miko Niinemäe rääkis tänases hommikuprogrammis, et kinnisvara järelturul võib oodata odavnemist, uusarendustele see aga ei kehti.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.