Valitsus ei ole jõudnud konsensusele, kuidas energiakriisis toetada ettevõtteid, üks pool sooviks laiendada neile universaalteenust, teine pool panustab keskmise energiahinna allatoomisele ja riigieelarve kaudu investeeringute toetamisele.
Majandusminister Riina Sikkuti sõnul saab ettevõtete toetuspakett selgemaks paari nädala pärast. Foto: Liis Treimann
Lahendusi ettevõtete toetamiseks kokku lepitud ei ole, aga koalitsioon saab aru, et midagi tuleb teha, tõdes majandusminister Riina Sikkut (SDE) esmaspäeval riigieelarve erikomisjoni istungil.
Suurematel tööstustel polegi alati võimalik energiamüüjatega fikseeritud hinnaga kokkuleppeid teha, sest suurtele riskidele viidates neid lihtsalt ei pakuta, ütles pressiteate vahendusel Eesti põllumajandus-kaubanduskoja juhatuse liige Meeli Lindsaar.
Kõige odavam energia on säästetud energia ning riiklikke investeeringuid taastuvenergia väikelahendusteks läheb tarvis kohe, mitte aastate pärast, kirjutab Eesti Väikeste ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon oma kirjas rahandusministeeriumile, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, riigikogu rahandus- ja majanduskomisjonidele ning riigikogu fraktsioonidele.
Elektrituru reformi elluviimiseks peab Eesti Energia töötama täie hooga septembri viimase tunnini, kuna tähtajast tulenev tempo on meeletu, tõdes ettevõtte juht Hando Sutter.
Euroopa energiaministrid andsid märku, et toetavad imporditavale gaasile ajutiselt hinnalae seadmist, sealhulgas Venemaalt tulevale gaasile, vahendab Financial Times.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.