Vahel võib olla ka arendaja huvi näidata kortermaja energiatõhususe arvutust paremana, kui ta seda tegelikkuses on, tõdes Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusinstituudi juhtivlektor Anti Hamburg.

- Kortermajas Tallinnas Õismäel.
- Foto: Andras Kralla
Näiteks kui projekt on valmis joonistatud ja esmast energiatõhususe analüüsi pole tehtud ning selgub, et soovitud energiatõhususe klassi pole võimalik saavutada, soovib arendaja seda ikkagi saada. “See võib olla natuke suunatud motivatsioon näidata tulemusi paremana, kui nad on.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Valisin selle maja peamiselt just B-energiaklassi tõttu,“ tõdes Olavi Griffel, kes ostis kodu uhiuude Kesk-Peetri elurajooni. “Enne elasin kortermajas, kus meile lubati C-klassi, kuid tegelikult kuulus maja D-klassi. Nüüd kolisin B-majja, aga ikka sain D,“ ütles Griffel.
Tänapäeva noortele seatakse tihtilugu kõrged ootused – tuleb olla kiire õppija, kohanemisvõimeline ning tark ajakasutaja. Kui sellele lisada siht saavutada edu nii õpingutes kui ka tippspordis, tekib valem, mida vähesed suudavad tasakaalustada. Just seda kombinatsiooni nimetatakse kaheseks karjääriks, mis on tänapäeva üheks arengusuunaks noorsportlaste karjääri kujundamisel.